دستگاه های بدنسازی چند منظوره

دستگاه های بدنسازی چند منظوره

دستگاه بدنسازی چند کاره همانطور که از نامش پیداست، دستگاهی چند منظوره برای انجام حرکت های گوناگون بدنسازی و فیتنس است. دستگاه بدنسازی چند منظوره برای استفاده در منزل و باشگاه طراحی شده اند که نحوه استفاده از آنها بسیار راحت است.

با این حال این دستگاه به منظور استفاده در فضایی کم به صورت چند منظوره ایجاد شده که برای مصارف خانگی بسیار مفید است. به طور یقین برای برخورداری از برنامه ای جامع در راستای تناسب اندام و دارا بودن تمرین هایی پویا با دامنه حرکت های گوناگون برای تقویت تک تک عضلات بدن، خرید دستگاه بدنسازی چند کاره و سیم کش می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت باشد.به جای استفاده از چندین دستگاه مجزا برای هر حرکت بدنسازی که نیاز به فضای بسیار زیادی دارد، می توانید به راحتی همه حرکت ها و تمرین های مورد نیاز خود را تنها با این دستگاه های چند منظوره بدنسازی انجام دهید. مسلما این دستگاه ها قیمت بیشتری نیز دارند اما حتی خرید یکی از این دستگاه های چند کاره از لحاظ هزینه های مصرفی بسیار به صرفه تر از خرید جزء جز ء هر دستگاه برای پرورش هر عضله است.

دستگاه های بدنسازی چند منظوره

حتما بخوانید: خرید لوازم بدنسازی خانگی و نکاتی درباره آن

با استفاده از یک دستگاه بدنسازی چند کاره که شامل دو عمل نسبتا ساده است، یکی تنظیم صندلی و سپس قرار دادن یک نوار یا مجموعه ای از دسته ها برای فشار یا کشش به ماهیچه مورد نظر است. این دستگیره ها به یک کابل، زنجیر یا اهرم متصل می شوند که به نوبه خود به یک دسته از وزنه های مستطیل شکل متصل می شود. بسته به مقدار توان و برنامه ورزشی که در دست دارید، اقدام به انتخاب مقدار وزنه مورد نظر کنید. اگر می خواهید وزن ۳۰ کیلو گرم را بردارید، یک قلاب فلزی را که یک پین نامیده می شود را به سوراخ روی صفحه با علامت “۳۰” قرار می دهیم. هنگام کشیدن دستگیره های دستگاه، کابل به ۳۰ کیلو گرم می رسد. هر یک از دستگاه های بدنسازی را حداقل یک بار در فضای ورزشی خود امتحان کنید.

لوازم بدنسازی هالتر ها ودستگیره ها،لوازم بدنسازی کراس آور،تجهیزات بدنسازی،دستگاه بدنسازی
دستگاه های بدنسازی چند منظوره

دستگاه های بدنسازی چند منظوره

دستگاه ها بازه ای

بیشتر این دستگاه ها بازه ای از حرکت های بدنسازی را انجام می دهند، حرکت هایی به مانند: پرس سینه نشسته، پرس زیر سینه نشسته، سرشانه نشسته، حرکات کششی زیر بغل، قابلیت حرکت های کششی نیم کراس آور، حرکات مولتی هیپ (شوت)، حرکات پهلو و شکم، نشر از جلو، جلو پا نشسته، پرس پا نشسته، ساق پا نشسته، قایقی، جلوباز و سیم کش، اچ، پشت پا ایستاده، لت عمود و پشت بازو سیم کش. انتخاب نوع دستگاه بدنسازی چند منظوره با تعداد انواع حرکت ها بستگی به برنامه های ورزشی در راستای تناسب اندام و مقدار بودجه شما دارد. در زمان خرید این دستگاه ها به ابعاد، مقدار وزن، مقدار وزنه انتخابی، مقدار نیروی تحملی، صندلی و پشتی کمری (نرم بودن و دوام بالا) دقت فرمایید.

راهنمای استفاده از دستگاه بدنسازی چند کاره

دستگاه های بدنسازی چند منظوره

از راهنمایی های زیر استفاده کنید تا زمانی که بخواهید به نحوه عالی از دستگاه بدنسازی مورد نظر خود بخوردار شوید:

  • تنظیمات را انجام دهید. فقط بر روی یک حرکت تمرین نکنید، دستگاه بدنسازی چند منظوره به منظور ایجاد دامنه ای از حرکت ها ساخته شده است. به مقدار مورد نیاز بر حسب برنامه ورزشی مقدار وزنه را انتخاب کنید. به طور یقین در یک زمان یک نفر می تواند از دستگاه بدنسازی استفاده کند. اجازه دهید یک مربی به شما نشان دهد که چگونه هر دستگاه را متناسب با بدن خود تنظیم کنید. به طور کلی، مفصل را که می خواهید حرکت دهید (مثلا زانوی خود)، با اتصال دستگاهی که در حال حرکت است تشکیل دهید. شما نباید به هیچ وجه برای انجام حرکت ها، دچار فشار بیش از حد در عضلات خود شوید. اگر احساس ناراحتی می کنید، به ویژه در مفاصل، ورزش را متوقف کنید و یا تنظیمات خود را به گونه ای دیگر که برای شما ایجاد ناراحتی نکند تغییر دهید.
  • دستگاه های بدنسازی چند منظوره

  • وبلاگ
  • لوازم بدنسازی هالتر ها ودستگیره ها،لوازم بدنسازی کراس آور،تجهیزات بدنسازی،دستگاه بدنسازی