[vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1541673612500{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_single_image image=”731″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539370594314{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539371298322{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space height=”50px”][vc_column_text]

وزنه ها ودمبل ها

دمبل ها Dumbbell

یونانیان باستان از گذشته از وزنه ها ودمبل ها برای وزنه برداری استفاده می کردند. همچنین نوع خاصی از دمبل نیز به شکل چماق یا گرز از هزاران سال پیش توسط هندیان استفاده می شده است که به آن گرز هندی گفته می شود. علیرغم شهرت آن به گرز هندی این وزنه در اصل همان میل است که استفاده از آن در میان کشتی گیران ایرانی متداول بوده و سپس به نقاط دیگر از جمله به مصر و هند راه یافته است. باستانی کاران ایرانی امروزه نیز از میل برای ورزش در زورخانه ها استفاده می کنند.

 

انواع دمبل های بدنسازی :

امروز در بازار  فروش تجهیزات بدنسازی دمبل ها با  مدلهای بسیاری یافت میشود که برخی از این موارد در بازار ایران به شرح زیر میباشد :

1-دمبل  شش گوش با روکش لاستیکی

  1. دمبل گرد با روکش لاستیکی

وزنه ها ودمبل ها – برای بانوان

و . . . . .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539370902199{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_single_image image=”730″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539371851047{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_column_text]

وزنه ها ودمبل ها

صفحه هالتر ها  Barbell weight :

نوع دیگری از وزنه ها ، برای استفاده در دستگاه ها وزن آزاد و یا میل های باشگاهی استفاده میشود صفحه هالتر میباشد .

صفحه هالتر ها در مقدار وزنی با یگدیگر تفاوت دارند که از صفحه  با وزن 2.5 کیلوگر گرم شروع میشوند و حتی گاهی تا وزن 50 کیلو نیز دارا هستند

صفحه هالتر ها در انواع مختلفی میباشند :

  • صفحه هالتر گرد سیاه (در وزن های مختلف )
  • صفحه هالتر چند ضلعی (در وزن های مختلف )
  • صفحه هالتر گرد رنگی (در وزن های مختلف )

و……

وزنه ها ودمبل ها

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539371346860{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_single_image image=”732″ img_size=”medium”][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539371369970{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_column_text]

وزنه ها و دمبل ها

کتل بل Cattle Bell:

شرکت پارس اسپرت تولید وزنه های کتل بل خود را در سال 1389 آغاز  نموده است ، مفتخریم که یکی از  تولید کنندگان برتر در زمینه تولید وزنه های باشگاهی هستیم

برای اطلاع از انواع وزنه های باشگاهی و کتل بل ها با ما در تماس باشید

 

کتل بل چیست؟

کتل بل که یک وزنه شبیه به یک توپ دسته دارمی باشد تاریخچه آن به روسیه برمیگردد.. جنس کتل بل غالبا از چدن ساخته می شوند ودرتنوع بالایی از وزن برخوردار است و در سایزهای مختلف عرضه میشوند. از وزن 2 کیلوگرم شروع شده و تا 50 کیلو هم افزایش می یابد.این وزنه منحصربه فرد برای افزایش حجم عضلانی، بالابردن استقامت و چربی سوزی هم زمان، استفاده می شود. حال که با کتل بل آشنا شدیم بد نیست سری به تاریخچه آن بزنیم.

 

تاریخچه کتل بل

تاریخجه کتل بل به سال 1704 در روسیه بر می گردد. کسانی که از آن استفاده میکردند آن را “gireviks” می نامیدند. کتل بل ها به عنوان وسیله فوق العاده و منحصربفرد در زمینه چربی سوزی در مجله” hercules ” به رسمیت شناخته شدند.در سال های اخیر کتل بل به صورت فزاینده ای در بین کشورهای قاره آمریکا توسط pavel tsat souline که یک مولف کتب ورزشی است معرفی شد. در سال 1985 کمیته ای برای ورزش کتل بل تاسیس شد و اولین دوره قهرمانی بین المللی کتل بل در همان سال در روسیه با توجه به استانداردهایی که خود آنها اعمال کردند برگزار شد. امروزه کتل بل به دنیای تناسب اندام معرفی شده و با استقبال چشمگیر جهانی روبه رو شده و فواید و نتایج آن، اثبات خوبی برای محبوبیت کار با این وزنه ها هستند .

 

فواید کتل بل

تا 15 سال پیش تعداد خیلی کمی از افرادی که خارج از محدوده شرق اروپا زندگی می‌کردند اسم کتل‌بل را شنیده بودند. امروزه این وزنه‌ها تقریباً در همه باشگاه‌های غربی یافت می‌شوند و کلمه جستجوی «تمرین‌های کتل بل» به زبان انگلیسی ششمین جستجوی پرطرفدار کلمه‌های تمرینی در دنیاست. البته جای تعجب نیست.

پاول ساتسولین، مخترع کتل‌بل، می‌گوید: «کتل بل از دمبل و هالتر کاربرپسندتر است. شما برای کارکردن با همه عضلات نیازی به چند عدد از آنها ندارید و همچنین آنها برتری‌های بارزی را برای بهبود حرکت و قدرت بدنی به شما ارائه می‌کنند». برای بهترین استفاده از آنها در هر حرکت، از این قوانین پیروی کنید.

همان طور که تاریخچه طولانی کتل بل اثبات می کند کاربا این وزنه ها تاثیرات وفواید زیادی برای استفاده عموم دارند. این فواید شامل:

  • افزایش استقامت
  • تناسب اندام و فرم دهی و قدرت بخشی به تقریبا تمامی عضلات بدن
  • افزایش انعطاف پذیری
  • کمک به چربی سوزی
  • این اجازه را به شما می دهد که در هرکجا وهرزمان بتوانید یک جلسه تمرینی متمرکز و کارآمد را داشته باشید
  • تاریخچه  طولانی کتل بل تاثیرگذاری این ورزش را اثبات می کند

 

روش کار آنها را یاد بگیرید

برخلاف دمبل یا هالتر، کتل‌بل وزنی دارد که از دسته آن پایین‌تر قرار دارد. ساتسولین می‌گوید: «این ویژگی در حرکت‌های سریع و متغیر به نیروی پرتابی آن شدت می‌بخشد و باعث می‌شود که وزنه از چیزی که هست، سنگین‌تر به نظر بیاید. همچنین فشار بیشتری روی عضلات ثبات‌دهنده، ستون فقرات و تعادل شما می‌آورد که منجر به به‌دست آوردن حجم بیشتر (و بسیار سریع‌تر) می‌شود. به علاوه، کتل‌بل به خاطر دسته ضخیمش، ابزاری فوق‌العاده برای بهبود نیروی گرفتن دست شما است».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539371476577{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_single_image image=”735″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_empty_space][vc_empty_space height=”3px” css=”.vc_custom_1539371465982{background-color: #000000 !important;}”][vc_empty_space][vc_column_text]

وزنه ها و دمبل ها

وزنه های خشتی weights

وزنه های خشتی دستگاه های بدنسازی دارای انواع گوناگونی میباشد که در وزنه های 5 کیلو و 10 کیلو موجود میباشند.

جنس اینگونه وزنه های تجهیزات بدنسازی معمولا از چدن میباشند وبرای محافظت و جلوگیری از صدای بوجود امده از  برخورد وزنه ها با یکدیگر میباشد.

در نوع استفاده از وزنه های خشتی به مواردی همچون آکس به آکس سوراخ های هدایت کننده وزنه ها و همچنین طول و عرض وزنه های خشتی باید توجه داشت  جرا که برای استفاده در داخل ایستگاه های تجهیزات بدنسازی دچار مشکل نشویم.

وزنه های خشتی لوازم بدنسازی در دو مدل تولید میشود

مدل اول وزنه خشتی با وزن 5 کیلوگرم و با ابعاد کوچک

مدل دوم وزنه خشتی با وزن 10 کیلوگرم و با ابعاد بزرگتر میباشد

این وزنه های برای بالابردن سطح کیفی دستگاه های بدنسازی در دو نوع تولید میگردد که بتوان تقاضای ورزشکاران در سنین و حجم های مختلف از دستگاه بدنسازی را برطرف نمود .

برای اطلاع از ابعاد و اندازه های وزنه های خشتی  دستگاه های بدنسازی و همچنین اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید

وزنه ها و دمبل ها

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]