تمرینات تناسب اندام و فیتنس

فواید و مزایا فیتنس برای بانوان

فیتنس به طرز عجیبی می تواند بدن بانوان را خوش فرم، تراشیده، سفت و سالم تر سازد. شاید شنیده باشید که اندام خانم ها با انجام تمرینات فیتنس مردانه می شود اما اصلا این طور نیست. شما به صورت نچرال و طبیعی به اندام مردانه نمی رسید. برخی تصاویری که در شبکه های اجتماعی از بانوان ورزشکار می بینید به دلیل مصرف دارو و هورمون های مردانه با دوز های بسیار بالا برای اهداف حرفه ای و مسابقه ای هستند و شما به صورت طبیعی هرگز نمی توانید به اندامی مردانه برسید بلکه اندامی زیباتر و سالم تر خواهید داشت.

در این مقاله، به مزایای استفاده از دستگاه ها در بدنسازی میپردازیم.

بدنسازی، جزئی جدا نشدنی از هر رشته ورزشی است. اما مزایای استفاده از دستگاه های بدنسازی در تمرینات چیست؟

در هر رشته ورزشی که مشغول به فعالیت باشید، باید بدنسازی همان رشته ورزشی خاص را انجام دهید. در هر رشته ورزشی، نیاز به تقویت و توجه بیشتری به برخی فاکتورها و عضلات است.

مثلا در فوتبال توجه به عضلات چهار سر ران، همسترینگ نقش پر رنگ‌ تری را ایفا می‌ کند.

البته، این بدین معنا نیست که تقویت عضلاتی مثل دست نمیتواند کارآمد باشد. مقصود این است که تقویت این عضلات در ارجحیت قرار دارند.

یکی از اشتباهات رایج در رشته‌ های مختلف ورزشی عدم توجه افراد به همان رشته توجهی است.

بر همین اساس مستعد آسیب‌ های مختلفی می‌ شوند که می‌ تواند خطرات بعدی، دوری از ورزش، و دوره‌ ای بی‌ تمرینی به دلیل انجام بازتوانی و مراحل درمانی را به همراه داشته باشد.

فیتنس بانوان;آموزش اختصاصی هرآنچه که برای داشتن بدنی فیت لازم دارید

باید توجه کنید که دستگاه بدنسازی در ورزش نقش زیادی را در موفقیت شما ایفا میکنند.
اینجا به مزایای استفاده از دستگاه های بدنسازی در تمرینات میپردازیم.
از چه روش‌ های تمرینی استفاده کنیم؟

مربی شما براساس علم تمرینی که در همان رشته ورزشی غالب است، باید برنامه منسجم و پایه‌ ریزی شده‌ ای را در نظر بگیرد. در این بین، از تجهیزات و ورزشی، دستگاه‌ ها، ابزارهای مختلف ورزشی، ابزار فانکشنال و … استفاده می‌ کند.

در این بخش، به معرفی برخی از دستگاه‌ های بدنسازی و حرکاتی که می‌ توانید در این مسیر از  آنها استفاده کنید را آورده‌ایم.

فیتنس بانوان و جلوگیری از پوکی استخوان

در بانوان، به دلایل فیزیولوژیکی که وجود دارد ابتلا به پوکی استخوان می تواند بسیار نزدیک باشد و از جمله نگرانی هایی باشد که همیشه درباره سلامت زنان مطرح می شود. ورزش، تمرین مقاومتی، کار با دستگاه بدنسازی و فیتنس که از روش های متعددی می تواند صورت بگیرد نقش به سزایی در جلوگیری از پوکی استخوان، و یا کنترل از بیشتر شدن و توسعه یافتن آن دارد.

بهبود آسیب های مفاصلی در فیتنس بانوان

بسیاری از افراد به دلایلی مانند ضعف عضلانی، ناهنجاری های موجود در پاسچر بدن، نوع سبک زندگی، شغل و… دچار درد های متعدد فصلی هستند که درصد بسیار زیادی از این دردهای مفاصلی با شروع تمرینات مقاومتی و فیتنس اصولی بهبود پیدا می کند. عضلات قوی تر می تواند موجب مفاصلی قوی تر شوند.  فیتنس و تمرینات مقاومتی استحکام مفاصل شما را افزایش می دهد و به این ترتیب اگر آسیب و دردهای مفاصلی داشته باشید موجب بهبود آن ها می شوند و اگر در آینده مستعد آسیب مفاصلی بودید، از آن ها پیشگیری خواهد کرد.

بهبود کلسترول در بدن

ورزش منظم و اصولی تمام ارگان های داخلی و شرایط بدنی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. زندگی امروزه، بی تحرکی، غذاهای ناسالم، کمبود وقت در آماده سازی وعده های غذایی و مصرف بیشتر فست فودها موجب شده تا سطح چربی خوب یعنی HDL کاهش یابد و از طرفی دیگر سطح چربی بد بدن یعنی LDL افزایش پیدا کند.

کاهش چربی شکمی

علاوه بر زیبایی ظاهری، کاهش درصد چربی شکمی می تواند از ابتلا به بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند.

شما میتوانید با مطالعه مقاله فیتنس برای لاغری با تمامی ویژگی های ورزش فیتنس جهت کاهش وزن آشنا شوید

بهبود کمر درد و جلوگیری از ابتلا به دردهای کمری

همان طور که می دانید، از جمله معایب اصلی مشاغل پشت میز نشینی ابتلای افراد به کمردرد های شدید است که می تواند آن ها را دچار مشکل و ناراحتی کند.

با داشتن تمرینات فیتنس و تمرینات مقاومتی می توانید تا حد بسیار زیادی عضلات عمقی که از ستون فقرات شما محافظت می کنند را تقویت کنید و از دردهای کمری پیشگیری کنید و حتی اگر دچار این دردها هستید، باعث بهبود آن ها خواهید شد.

کاهش ابتلا به دیابت

کنترل انسولین با تمرینات مقاومتی و فیتنس اصولی شما را از ابتلا به بیماری های دیابتی مصون نگه می دارد. درصورتی که دیابت داشته باشید، با ورزش می توانید موجب کنترل هرچه بهتر آن شوید.

فیتنس را اصولی یاد بگیرید|نحوه انجام تمرینات و برنامه تمرینی رایگان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *